Právě je 26 čer 2024 14:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Poraďte jak začít s FPV
PříspěvekNapsal: 03 led 2023 19:51 
Nováček

Registrován: 03 led 2023 19:46
Příspěvky: 7
Nikdy jsem nic takoveho nemel v ruce.
Co poradite na zacatek?


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte jak začít s FPV
PříspěvekNapsal: 04 led 2023 06:34 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 1068
Bydliště: Nové Město nad Metují
To záleží, s čím konkrétně létáš (letadla nebo koptéry), popřípadě jestli už vlastně vůbec s něčím létáš :) Jakou máš zatím RC výbavu a modely?
Co se týče vybavení na RC model, nejsnadnější pro začátek se mi osobně jeví jednoduché kombo kamerky s VTX, viz vlákno zde:
https://www.rcfree.eu/viewtopic.php?f=60&t=898



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte jak začít s FPV
PříspěvekNapsal: 04 led 2023 11:58 
Zkušený

Registrován: 06 črc 2022 07:03
Příspěvky: 560
Bydliště: střední EU
Pochopil jsem to tak, že Bob modelařinou či alespoň tou RC funkční není políben.
Tak to nejspíš už i zůstane, protože předpokládám, že nemá šajnu ani o podmínkách co mu připravili politici v EU či potažmo v ČR... ;)
https://www.rcfree.eu/viewtopic.php?p=8242#p8242

Pokud by zájemce předse jenom s FPV chtěl začínat, pak nějaké další informace najde i zde:
http://www.kolmanl.info/index.php?show=fpv_sez#FPV_SEZ



_________________
Kostka stěží vysvětlí úsečce a už vůbec ne bodu, že existují i jiné dimenze života, než jsou v tom jejich ... ;-)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte jak začít s FPV
PříspěvekNapsal: 04 led 2023 13:07 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1740
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
BeneFitmodel píše:
Pochopil jsem to tak, že Bob modelařinou či alespoň tou RC funkční není políben.
Tak to nejspíš už i zůstane, protože předpokládám, že nemá šajnu ani o podmínkách co mu připravili politici v EU či potažmo v ČR... ;)
https://www.rcfree.eu/viewtopic.php?p=8242#p8242


A můžeš mi prosím vysvětlit, jak jsi tímto příspěvkem poradil?!

Dle mého názoru to dotyčný, i spousta jiných lidí, může brát jako odrazování od toho to alespoň zkusit! Takže všechno špatně, to si uvědom!!!

Já to tak neberu, protože vím o co ti jde, o co se snažíš, ale kdokoliv jiný neví co jsi tím chtěl říct.... A dle mého názoru, když někdo něco chce, cestu si vždycky najde! Nehledě na to jak moc velké klacky pod nohama bude muset překonat.

Takže teď i můj příspěvek je v tomto vlákně úplně zbytečný a o exkrementu, stejně jako tvůj Bene...



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte jak začít s FPV
PříspěvekNapsal: 04 led 2023 17:45 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 1068
Bydliště: Nové Město nad Metují
BeneFitmodel píše:
Pochopil jsem to tak, že Bob modelařinou či alespoň tou RC funkční není políben.
Tak to nejspíš už i zůstane, protože předpokládám, že nemá šajnu ani o podmínkách co mu připravili politici v EU či potažmo v ČR... ;)
https://www.rcfree.eu/viewtopic.php?p=8242#p8242

Pokud by zájemce předse jenom s FPV chtěl začínat, pak nějaké další informace najde i zde:
http://www.kolmanl.info/index.php?show=fpv_sez#FPV_SEZ


Ona se dá Bene jeho věta vykládat dvěma způsoby, 1) buď že neměl nikdy v ruce RC vysílač ani letadlo, nebo 2) že neměl nikdy v ruce FPV brýle (ale přesto RC třeba již létá) ;) Proto jsem se ho na to radši ptal, protože to jsou na udělení nějakých rad docela dost odlišné situace. Každopádně "Kolmanem" se opravdu nic nezkazí, to je jeden z nejlepších českých webů o FPV, pak ještě FPV Guru: http://www.fpvguru.cz/category/teorie-fpv



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte jak začít s FPV
PříspěvekNapsal: 04 led 2023 18:37 
Nováček

Registrován: 03 led 2023 19:46
Příspěvky: 7
Ano nemam zadne zkusenosti s letanim a nemam zadnou vybavu.
Zacinal bych z niceho, proste zero.

Co se tyce zajmu, byl puvodne vlazny. Chtel jsem popravde zjistit co by to obnaselo.
Jak je to nejak statem zakazovano, muj zajem vzrostl dost vyrazne. :lol:
Bylo by dobre zjistit v cem si dat majzla ;)

Budu studovat odkazy, diky za ne.
Puvodni dotaz plati, budu rad za pomoc s navigaci v tom pro mne novem budisti.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte jak začít s FPV
PříspěvekNapsal: 04 led 2023 20:36 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 1068
Bydliště: Nové Město nad Metují
Jelikož Tvoje otázka zněla “Jak začít s FPV” a ne “Jak začít modelařit”, tak předpokládám, že Tobě o samotné modelaření (tzn. o vlastnoruční stavbu leteckých RC modelů) až tak nejde a spíš Tě zajímá ta FPV pilotáž, je to tak? V tom případě by bylo dobré ještě vědět, jestli Ti jde opravdu o FPV s pilotováním RC modelů klasických letadel:



nebo jestli Tě láká spíš nějaké dovádění s FPV koptérkami:



To je docela podstatný rozdíl. A v neposlední řadě je ještě dobré vědět, kolik do toho koníčku hodláš investovat, jaký máš finanční limit. Tzn. jestli se bavíme o nějakém opravdu levném bazarovém FPV analogovém vybavení v řádech tisíců korun, kde Ti nebude vadit občas zarušený obraz, nebo jestli si můžeš dovolit dát třeba 20 tisíc za digitální FPV brýle od DJI s vysokým rozlišením a křišťálově čistým obrazem :)



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte jak začít s FPV
PříspěvekNapsal: 04 led 2023 21:32 
Nováček

Registrován: 03 led 2023 19:46
Příspěvky: 7
Puvodni motivaci byli pekne obrazky ze vzduchu za malo penez, ted uz navic je to stat a jeho pristup.
Takze k otazkam
Klasicke letani ne.
Stavet modely ne.
Letat modely letadel nejspis ano.
Blbnout kopterami ne.
Rozpocet do pocatku co nejmensi puvodne do10k ted max. 20k

Co je lepsi model nebo koptera?
Take abych to hned napoprve nezrusil !


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte jak začít s FPV
PříspěvekNapsal: 04 led 2023 21:54 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 1068
Bydliště: Nové Město nad Metují
To není o tom, co je lepší, jsou to prostě dvě naprosto odlišné věci. Jestli máš rád letadla obecně a máš k nim nějaký vztah (ať už lepení plastikových modýlků v dětství, nebo později létání leteckých simulátorů na PC), tak samozřejmě budeš chtít pilotovat RC/FPV letadlo. Jestli se ale musíš ptát, jestli je lepší letadlo nebo koptéra a Tvoje původní motivace byla spíš natáčení videa ze vzduchu, tak pak by pro Tebe byla vhodnější spíš nějaká koptéra se stabilizovaným obrazem, protože u ní se nemusíš učit žádnou pilotáž, elektronika Ti bude držet koptéru bezpečně nad zemí a jen jí budeš dávat pokyn, kam má letět a natáčet video. Obávám se ale, že na RC modelářském fóru Ti v tom druhém případě moc lidí neporadí, sem koptéristi moc nechodí. Na Facebooku pravděpodobně budou specializované skupiny, kde se schází majitelé koptér. Do 20 tis. určitě nějakou koptéru od DJI pořídíš i s FPV brýlemi, ale v koptérách se opravdu neorientuji, sám mám z koptér jen nějaké laciné čínské hračky na takové to blbnutí na zahradě.



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte jak začít s FPV
PříspěvekNapsal: 04 led 2023 22:14 
Nováček

Registrován: 03 led 2023 19:46
Příspěvky: 7
Dekuji, jsem prekvapen ze s kopterou je to snazsi, myslel jsem puvodne ze s modelem.
OK dik, budu studovat a kdyz tak se ozvu.


Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

cron
TOPlist