Právě je 26 čer 2024 14:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 3 z 3 [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: postřehy při stavbě FPV
PříspěvekNapsal: 07 zář 2015 20:18 
Zelenáč

Registrován: 05 dub 2014 21:46
Příspěvky: 11
Bydliště: Louny
Ahoj. mám Vtx Boscam TS321 tj. 500mW na 2.4G a trojlístek na vysílači a čtyřlístek na přijímači. Na 1,5km obraz jak víno bez výpaků. i když teda záleží kde lítáš. poblíž města je t trošku horší.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: postřehy při stavbě FPV
PříspěvekNapsal: 10 zář 2015 19:03 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Tak to je pak jasný. ;)
Chce to co největší výkon, nechápu k čemu je FPV o výkonu 25mW, který se dá běžně koupit v modelářství v tuzemsku.
To je tak na lítání kolem hlavy.



_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: postřehy při stavbě FPV
PříspěvekNapsal: 06 črc 2022 11:51 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 1068
Bydliště: Nové Město nad Metují
ivan LN píše:
9. mám kabel na propojení svého radia HITEC OPTIC 6 a počítače pro trénování na simulátoru a kdo znáte oblíbený program Google Earth (je zdarma k stažení) má funkci letecký simulátor a ovladač v něm funguje:-) stačí zadat do vyhledávače místo,třeba vaše bydliště a stisknout zahájit let zde a je to, lítáte si FPV nad barákem:-)
takhle to vypadá, moje oblíbené Orlí hnízdo:
Příloha:
sim2.JPG


Simulátor Google Earth je pro nácvik FPV létání výborný nápad, hlavně pro vtisknutí orietnačních bodů do paměti pro ty co nepoužívají GPS. Simulátor je ale defaultně nastaven na rychlosti a chování velkého letadla, což není pro účely FPV letu příliš realistické, takže je třeba ho ještě následujícím postupem zpomalit na běžnou rychlost RC modelů:
Stáhněte soubor f16.acf z tohoto odkazu: https://ulozto.cz/file/hwA6unR6vjPk/f16-acf
a zkopírujte ho do adresáře Google Earth: C:\Program Files\Google\Google Earth Pro\client\res\flightsim\aircraft
Po spuštění aplikace Google Earth zvolte v menu Nástroje volbu Spustit letecký simulátor (nebo stiskněte CTRL+ALT+A) a z následujícího menu si zvolte letoun F-16. Letadlo F16 v Google Earth pak bude již zpomaleno na rychlost EPP elektroletu.

Edit: Jelikož bylo veřejné sdílení souborů na Ulozto zrušeno, ten soubor f16-acf už není veřejně dostupný. Pokud ho někdo bude chtít, pošlete mi na SZ svůj email a já vám ho pošlu.



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: postřehy při stavbě FPV
PříspěvekNapsal: 28 dub 2024 09:53 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 1068
Bydliště: Nové Město nad Metují
Karas píše:
Ahoj,
dneska jsem lítal konečně opět s FPV. Dostal jsem se nevědomky celkem daleko, podle mapy.cz jsem byl 1km daleko a signál ještě relativně dobrý. Napadlo mně, kam umísti na model nejlépe anténu. Docel mám problém při průletu nad hlavou, kdy to zlobí, jelikož je anténa shovaná za letadlem. Mám cirkulární anténu a přemýšlím kam ji dám. Nějaký nápad?
...


Zhoršení signálu při přeletu nad hlavou není způsbeno ani tak zastíněním antény modelem (pokud tedy není celokompozitový), větší vliv má vyzařovací charakteristika použitých antén. Píšeš, že jsi použil cirkulární anténu, ty mají takovýto vyzařovací diagram:

Obrázek

Jak je z obrázku zřejmé, nejslabší signál tato anténa vysílá ve své ose, tedy pokud je přímo nad Tebou. Proto to chvilkové zarušení obrazu, když Tě model přelétává. Snažím se takovým přeletům nad sebou vyhnout a létat spíš okolo, není pak třeba řešit tento problém ;)

ivan LN píše:
Ahoj. tenhle problém asi elegantně nijak nevyřešíš. Dělá mi to také a řekl bych, že asi všem. Pokud chceš testovat, otoč ji dolů, třeba pod křídlo a uvidíš jestli přelet nad hlavou se zlepší. Každopádně to bude stínit zase jinak. I když, nevím jestli po otočení bys nemusel otočit "hore nohy" i antenu přijímače kvůli smyslu otáčení polarizace. Každopádně Já jsem si na výpadky nad hlavou zvykl, počítám s tím a neřeším je:-)


Některé antény mají silnější vyzařovaný signál ve své horní polosféře, tzn. že vyzařovací diagram není pro dolní a horní směr symetrický, na rozdíl od předchozího obrázku, tam by otočení antény a její umístění pod trup mělo smysl. Při takovém otočení zůstává kruhová polarizace cirkulární antény stejná, takže na přiímači ji otáčet nemusíš.



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 3 z 3 [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

cron
TOPlist