Právě je 26 čer 2024 14:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 2 z 2 [ Příspěvků: 13 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: FPV
PříspěvekNapsal: 14 bře 2023 17:22 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 1068
Bydliště: Nové Město nad Metují
Krásně maskované FPV kamerky 8-)




_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV
PříspěvekNapsal: 04 srp 2023 19:47 
Nováček

Registrován: 04 srp 2023 15:17
Příspěvky: 1
Bylo by prosím možné zde začít rozvíjet seriál článků - vláken s nalejvárnou jak začít létat s FPV úplně od nuly?
Něco na způsob jak se to zde rozbíhá s tématem jak začít modelařit.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: FPV
PříspěvekNapsal: 04 srp 2023 21:28 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2022 07:37
Příspěvky: 1068
Bydliště: Nové Město nad Metují
Nevím, jestli já na to jsem ten pravý a kromě mě tu FPV létá jen Frantalec a JoskaPilot, ti tu ale nejsou moc aktivní. Já jsem pouze samouk a i když jsem kdysi začínal na konstrukčních modelech se spalovacím motorem, tak se v podstatě za modeláře v pravém slova smyslu vlastně ani nepovažuju - hrozně mě baví létat, ale už ne tak rád ty modely stavím :lol: Navíc jsem se vydal trochu jinou cestou, než 95% ostatních FPV modelářů - pro mě není důležitý ani tak samotný RC model, jako spíš zařídit si ten pocit, jako bych seděl v reálném letadle, takže chci mít výhled z nějakého pěkného kokpitu a svůj stroj ovládat klasickým velkým kniplem (joystickem) a ideálně i leteckými pedály :lol:

Že by se tu hodilo nějaké vlákno pro FPV začátečníky, nebo spíš pro ty, co o FPV zatím jen uvažují, to s Tebou určitě souhlasím, protože každou chvíli někde na fórech čtu hlášky typu: "Mě to FPV také láká, ale určitě je to šíleně drahé a děsně složité, to bych nejspíš nezvládl". A přitom to vůbec nemusí být pravda, drahé to být nemusí (pokud člověku stačí analogové vybavení) a složité už vůbec ne. Řízení modelu z FPV pohledu je v podstatě daleko jednodušší, než řídit ho ze země na vizual, člověk neřeší kde je levá/pravá při letu k sobě nebo od sebe, případně při letu hlavou dolů, není tu problém s horší "čitelností" vzdáleného modelu, i když letíte 500m od sebe atd. Například dítě se daleko snáz naučí řídit první RC model s FPV brýlemi na hlavě, než dělat před sebou první osmičky na vizuál.
Ale tohle začátečnické téma už zpracovali povolanější (Vlahovič, Kolman...), tak by možná stačilo jen nashromáždit vhdoné odkazy a videa?



_________________
Pro FPV Air Combat se hledají hráči z řad FPV modelářů. Přidejte se i vy na MAPU CZ/SK PILOTŮ, pokud máte o tuto adrenalinovou disciplínu zájem, i pokud stavbu svého prvního Combat modelu teprve zvažujete 8-) (Pro přidání pište SEM)
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 2 z 2 [ Příspěvků: 13 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

cron
TOPlist