Právě je 26 čer 2024 14:03

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 5 z 6 [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Proč větší kapacita baterie?
PříspěvekNapsal: 07 črc 2011 20:49 
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: 01 črc 2011 21:25
Příspěvky: 18
Bydliště: Ostrava (Šenov)
t9x píše:
:) 3s je 12v a to je síla baterky. 2200 nebo 2800 je obsaženy náboj neboli kapacita baterky. Pokud bys chtěl zvýšit sílu baterky tak bys musel zvýšit na 4s tj. Napětí 16v.

Vlastně, podle výše napsaného, když bych měl aku 3S - 100 mAh, blbě by to lítalo a chtěl bych zvýšit sílu baterky, tak tam dám 8S-100 mAh a je to...



_________________
SPEKTRUM DX7
ASW 28 * Focus * Samael * Bristol Scout
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proč větší kapacita baterie?
PříspěvekNapsal: 07 črc 2011 20:59 
Znalý uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 02 črc 2011 09:16
Příspěvky: 99
Bydliště: Trenčianska Turná
Celé toto vlákno je o .... a do sračiek ho dostal Loner.
Pokial "tazatel" nedodá základné informácie (parametre modelu, typ motoru, regulátor, typ aku, vrtuľa...) tak tu nič nevyriešite.
Pokial budú údaje nie je problém ten problém vyriešiť.



_________________
Nie som zlý, iba rýpem. Do menej chápavých.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proč větší kapacita baterie?
PříspěvekNapsal: 07 črc 2011 21:10 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 21:08
Příspěvky: 282
Bydliště: Vojenice RK
anonym píše:
Salaman píše:
On to myslel dobře, vysvětloval to člověku který se tím asi podrobně nezabývá. Když zvětší napětí baterie zvíšením počtu článků v sérii, tak se zvedne výkon motoru ("síla baterky"). Samozřejmě na to napětí musí být ten motor stavěný.

Milý Salaman a milý Loner.
Pokial vaše vedomosti sú len na úrovni na akej sú, tak si neotierajte o mňa hubu a ak budete radiť somariny naďalej tak čakajte s mojej strany otázky ;) :lol:

Tak hele za tím co jsem napsal si stojím. Termín "síla baterky" je sice naprostý nesmyls, ale obhajoval jsem Lonera a kdo nepochopí proč, tak je přinejmenším necitlivý. A kdo říká že není pravda, že zvíšením napětí stoupne výkon spotřebiče tak je hlupák.
P=U*I => když stoupne U, tak asi evidentně musí stoupnout i P.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proč větší kapacita baterie?
PříspěvekNapsal: 07 črc 2011 21:18 
Znalý uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 02 črc 2011 09:16
Příspěvky: 99
Bydliště: Trenčianska Turná
Salaman píše:
Termín "síla baterky" je sice naprostý nesmyls, ale obhajoval jsem Lonera a kdo nepochopí proč, tak je přinejmenším necitlivý. A kdo říká že není pravda, že zvíšením napětí stoupne výkon spotřebiče tak je hlupák.
P=U*I => když stoupne U, tak asi evidentně musí stoupnout i P.

Obhajovať Lonera je nezmysel
Ten kto tvrdí že zvýšením napätia sa zvýši výkon má tiež čiastočnú pravdu, ale musí povedať aj "B"
A to "B" nesie zo sebou riziká v podobe zníženia účinnosti a tým premeny energie v teplo.
Ešte raz. Pokial neviete základné parametre sústavy tak je to tu celé iba blábolenie ;) Povedať zvýš napätie bez ohľadu na to či to zvládne motor či regulátor je zcestné :!:



_________________
Nie som zlý, iba rýpem. Do menej chápavých.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proč větší kapacita baterie?
PříspěvekNapsal: 07 črc 2011 21:25 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 21:08
Příspěvky: 282
Bydliště: Vojenice RK
anonym píše:
Obhajovať Lonera je nezmysel
Ten kto tvrdí že zvýšením napätia sa zvýši výkon má tiež čiastočnú pravdu, ale musí povedať aj "B"
A to "B" nesie zo sebou riziká v podobe zníženia účinnosti a tým premeny energie v teplo.
Ešte raz. Pokial neviete základné parametre sústavy tak je to tu celé iba blábolenie ;) Povedať zvýš napätie bez ohľadu na to či to zvládne motor či regulátor je zcestné :!:

Já jsem tam napsal že ten motor musí být na to napětí od výroby stavěný, pakliže není samozřejmě, že to nepůjde do kroutícího momentu, ale do tepla a v extrémním případě se ten motor či regulátor spálí.

EDIT: Musíme to tu vést ve formě hádky? Nechceš to spíš uvést ve formě poučného článku? Já nepochopím proč to tu nemůže fungovat jako sladěný tým který se vzájemně obohacuje o vědomosti, tak by to totiž mělo být.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proč větší kapacita baterie?
PříspěvekNapsal: 07 črc 2011 22:30 
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: 01 črc 2011 21:25
Příspěvky: 18
Bydliště: Ostrava (Šenov)
Já myslím, že diskuze v harmonickém duchu budou asi utopie, neboť osobní nenávist nekterých se prostě zlomit nedá,
a vždy bude poznamenávat příspěvky, ať už ironií nebo provokacemi.
Je to hezká myšlenka, je třeba se snažit ji uvést do života, snad se to povede.
Ono se dá napsat kritika toho, že někdo píše a moc tomu nerozumí, i slušně.
Ale někomu dělá dobře a radost, ukázat jaký je borec.
Specialně mě přímo irituje "zdzd", na RCmánii, je chytrý, opravdu se vyzná, ale jeho, řek bych až aroganci nemusím...



_________________
SPEKTRUM DX7
ASW 28 * Focus * Samael * Bristol Scout
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proč větší kapacita baterie?
PříspěvekNapsal: 08 črc 2011 07:47 
Znalý uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 02 črc 2011 09:16
Příspěvky: 99
Bydliště: Trenčianska Turná
Salaman píše:
EDIT: Musíme to tu vést ve formě hádky? Nechceš to spíš uvést ve formě poučného článku? Já nepochopím proč to tu nemůže fungovat jako sladěný tým který se vzájemně obohacuje o vědomosti, tak by to totiž mělo být.

Skús si prelistovať túto tému a zisti kto tu začal prudiť. Ja som dal otázku aby Lonerko vysvetlil to čo napísal, on na miesto toho vybuchol... :twisted:



_________________
Nie som zlý, iba rýpem. Do menej chápavých.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proč větší kapacita baterie?
PříspěvekNapsal: 08 črc 2011 07:49 
Znalý uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 02 črc 2011 09:16
Příspěvky: 99
Bydliště: Trenčianska Turná
zdendys píše:
Specialně mě přímo irituje "zdzd", na RCmánii, je chytrý, opravdu se vyzná, ale jeho, řek bych až aroganci nemusím...

Zrovna Zdeněk je veľmi mierny.
Na iných fórach (nielen našich) sú iný "borci" ktorých si vážim a tí človeka typu Loner odpálkujú iným spôsobom....



_________________
Nie som zlý, iba rýpem. Do menej chápavých.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proč větší kapacita baterie?
PříspěvekNapsal: 08 črc 2011 09:09 
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: 01 črc 2011 21:25
Příspěvky: 18
Bydliště: Ostrava (Šenov)
Ano, není až tak agresivní, což by si, když vemu jeho znalosti, mohl dovolit.
Jistě jsou i jiní, kde jejich agresivita stoupá nepřímou úměrou z jejich znalostmi a přímou úměrou z jejich hloupostí...



_________________
SPEKTRUM DX7
ASW 28 * Focus * Samael * Bristol Scout
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Proč větší kapacita baterie?
PříspěvekNapsal: 08 črc 2011 10:36 
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: 02 črc 2011 20:58
Příspěvky: 18
Salaman píše:
anonym píše:
Salaman píše:
On to myslel dobře, vysvětloval to člověku který se tím asi podrobně nezabývá. Když zvětší napětí baterie zvíšením počtu článků v sérii, tak se zvedne výkon motoru ("síla baterky"). Samozřejmě na to napětí musí být ten motor stavěný.

Milý Salaman a milý Loner.
Pokial vaše vedomosti sú len na úrovni na akej sú, tak si neotierajte o mňa hubu a ak budete radiť somariny naďalej tak čakajte s mojej strany otázky ;) :lol:

Tak hele za tím co jsem napsal si stojím. Termín "síla baterky" je sice naprostý nesmyls, ale obhajoval jsem Lonera a kdo nepochopí proč, tak je přinejmenším necitlivý. A kdo říká že není pravda, že zvíšením napětí stoupne výkon spotřebiče tak je hlupák.
P=U*I => když stoupne U, tak asi evidentně musí stoupnout i P.


To je elektrický výkon, ale to není to samé co máš na hřídeli. To co je na hřídeli je W=I*U*účinnost, a ta může se zvýšením U klesat. Můžeš se tedy dostat do stavu, kdy přidáním 1s baterky dostaneš sice o 1/4 vyšší tvoje P, ale stejné moje W. S tím rozdílem, že máš těžší letadlo a něco začne brzy měnit barvu a později skupenství.

Aha, on už to vyřešil Laco.

Ad článek, dobrý nápad. Pošleme vám pak odkaz.



_________________
Ostatně soudím, že radit cokoliv zde na mrtvém fóru je zbytečné.
Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 5 z 6 [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist