Právě je 26 čer 2024 13:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




 Stránka 3 z 8 [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jezevec vs knížepán
PříspěvekNapsal: 17 led 2013 00:59 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2012 16:55
Příspěvky: 377
Bydliště: Šternberk
EU, Řecko ap. prosperovaly jednotlivé státy dokud byla mezi nimi konkurence ! V oakmžiku likvidace konkurence, nastoupily mafie v čele s EU ! EURO není ničím kryto ! Tiskly se eura a rozdávaly se dotace na nesmyslnosti a mafiánům. Dluh na našeho občana cca 150 tis, dluh na EUroobčana cca 800 000 Kč. Belgie s vysokými platy-zadluženost téměř 90 % HDP. Německo, Francie jen o trošku lépe. Tam chceme ? Já ne. Problém je v tom, jestli je ještě vůbec cesty zpět. Tedy pro nás. Ve světě je hlad, Indie, Pákistán, Čína by kupovaly potraviny jak o život a mají čím platit. A u nás se z Bruselu sleduje satelitem, zda někdo pokosil, či nepokosil louky skrz dotace. Proč na těch loukách nejsou krávy? Proč neděláme cukr? Proč jsme byli zlikvidováni ekonomicky? Protože nám vládli a vládnou podržtašky a úplatní mafiáni. No a koruna všeho je ta, že to tu bude, dokud nepomřou ti podržtaškové a zloději z roku 1948, kteří, nebo jejich potomci (protože měli přehled a možnosti) znovu kradli po listopadu 1989. A neobnoví se morální klima u nás. Kdy normální bude nekrást, zákony nebudou umožňovat milion výkladů a kdy slovo politik nebude nadávka. Kdy se nám prostě podaří vybudovat občanskou společnost. A to bude u nás trvat hodně dlouho.
Ještě douška mimo mísu: V USA dva magoři postříleli hromadu lidí a děcek. A jde to do nikam, teď se řve po zpřísnění evidence, omezení zásobníků a nevím čem. I navzdory místní tradici. Podle mě není problém pro vládu si takové lidi nachystat a pak využít klimatu. Protože pro jakoukoliv vládu-neozbrojený občan, dobrý občan. Jako u nás. Cokoliv by se stalo, první budou odevzdávat zbraně lidi se ZP !!!
Buďme svoji.



_________________
Každý modelář se stane pilotem. Pokud se mu to nepodaří, zůstane modelářem navždy. http://www.rcalbum.com/index.php?sum=1782&amode=
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jezevec vs knížepán
PříspěvekNapsal: 17 led 2013 08:35 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
ok... nebudu se už vyjadřovat k tématu, ale...

Problém je... nyní zvyšování daní teď nepovede k vyššímu příjmu do státního rozpočtu, ale k tomu, že lidi budou mít míň peněz a budou muset víc šetřit a klesne ekonomika. Takže se současnou vládou nesouhlasím. Navíc další problém současné pravice je ten, že se pohádá a rozpadne dřív, než se něco udělá. Myšlenky jsou třeba dobré, ale realizace špatná.
Problém levice je ten, že by chtěla rozdávat, ale není z čeho... jenže rozdává... no a tak se stát (či kraje) zadlužuje raketovým tempem. Problém komunistlů je v tom, že by chtěli brát a nerozdávat nic. Problém středových stran ala lidovci je ten, že se jdou tam, kam vítr.
Koho teda volit? Jedině nějakou novou tvář, doufat a modlit se :)


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jezevec vs knížepán
PříspěvekNapsal: 17 led 2013 10:11 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1740
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Za smazání tématu rozhodně bojovat nebudu, ať si to tady zůstane a za pár let to bude asi opravdu zajímavé počtení :mrgreen:

Ale nějak se to zvrhlo... nebylo by lepší místo příspěvků v tomto tématu víc diskutovat o modelařině :?: :!:

Možná by to bylo záslužnější :idea: než zajeb... politika :!: :!:



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jezevec vs knížepán
PříspěvekNapsal: 17 led 2013 11:11 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 13:18
Příspěvky: 1099
Bydliště: Týniště nad Orlicí
Jak může někdo nesouhlasit s politikou dnešní vlády a zároveň podporovat knížepána? :roll: Myslím si, že politiku celkem sleduji, ne že bych ji extra rozumněl, ale v poslední době, jsem nezaslechl nic, co by vláda udělala proto, abychom se měli lépe (růst ekonomiky atp.). Naopak je tu spousta věcí, nad kterými bych si ukejval hlavu a omlátil čelo. Žádná vláda asi nevyhoví všem, neudělá to co bude pro stát nejlepší, ale proboha aspoň koukejte, jaké je pro Vás nejmenší zlo. Copak je nejmenší zlo zvyšování daní? Zrušení zelené nafty, vrácení církvím to co jim nepatří atd. Proč zavedla vláda vyšší daň z příjmu pro bohatší jen dočasně?
To vše je pravicová vláda.
Co se týče volby prezidenta. Myslím, že tu bylo řečeno spousty argumentů pro a proti. Ať už si myslíte, že prezident má malé pravomoce a moc toho tedy nezmůže, tak s tím s Vámi souhlasím. Ovšem už to je jeden z důvodů, proč volím Zemana. Mnohokrát omílané neduhy knížete, jako je nesrozumitelnost, spavost, pokerface a další věci, kterými působí spíše negativně a ve srovnání s ostatními prezidenty a politiky působí vtipně. Občas mám pocit, že tam jen zahřívá židli.
Jsem pro jít debatovat o modelech. Myslím, že témat je tu dost, které se aktualně řeší, ovšem ne všichni co psali sem píšou jinam. ;)



_________________
Vteřiňák je dobrý sluha, ale zlý pán.
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jezevec vs knížepán
PříspěvekNapsal: 17 led 2013 14:23 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 21:08
Příspěvky: 282
Bydliště: Vojenice RK
Puma se zmínil o mnohem větší zaluženosti okolních států. Jaký dluh si může dovolit ten který stát záleží na jeho HDP. Řecko má dluh 300 miliard euro a je pomalu před občanskou válkou. Itálie dluží 2 biliony euro a v pohodičce jede dál. Takže v reálu si dovolím tvrdit že jsme daleko zaluženější stát než třeba Německo a Francie. Je to letecká světová velmoc, Francie vyrábí jedny z nejlepších stíhaček na světě Mirage a Rafale v civilním průmyslu pak společnost Airbus, Cessna Reims, atd. Mi si nejsme schopni obhájit ani Blaníka. Beztak ho mezinárodní komise "sestřelila" pro to aby sem mohli rakušáci vyvážet Twin Astira, který je sice z laminátu, ale proti Blaníku těžkej jak kráva žádný naviják ho neutáhne. Blaník je pro svůj účel naprosto špičkový stroj, cvičili na něm i američani, já měl taky to štěstí v něm letět. To je jenom jeden z obrovské spousty příkladů které by se našli ve všech odvětvích průmyslu. Nehledě na to že Francie vládne atomovýma zbraněma a ponorkama. Mi máme jenom pronajaté švédské Gripeny, které se nemůžou Miráži vyrovnat a jsou nám úplně k hovnu sme v NATO a pomohli sme s nima v Afghánistánu nebo Libii???

Abych našim nekřivdil, tak tohle je asi jediný: http://zpravy.idnes.cz/cesi-s-gripeny-s ... r_nato_inc
Ale na válečnou misi to nemá.

Francouzi aspoň něco dělají: http://zpravy.idnes.cz/francie-vyslala- ... ntent=main
Na téhle zprávě je krásně vidět jak se starají jenom o svoje kolonie. Roky máme plná média občanskou válkou v Sírii, ale tam žádná velmoc nemá svoje zájmy a tudíž ať se klidně povražděj mi tam pořádek dělat nebudem. A s Mali rovnou zpráva o vojenské intervenci.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jezevec vs knížepán
PříspěvekNapsal: 18 led 2013 10:53 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2012 16:55
Příspěvky: 377
Bydliště: Šternberk
EU nemůže fungovat z podstaty. Konkurence uvnitř EU je znemožněna a konkurovat Číně, nebo světu nemůže. My jsme město s cca 15000 obyvateli a z peněz EU se tu za 150 mil opravilo náměstí a za cca 500 mil udělala kanalizace. CCA 650 mil. Kč. To nikdy nikdo nesplatí. Atd. atd. Je třeba včas, ten kdo má, kupovat půdu, aby až to přijde, nezemřel hladem a mohl si zasadit brambory a nasekta trávu králikům. A toto radí přední ekonomové. Můj syn se učí ve 4. třídě ve vlastivědě, že máme ocelářský průmysl ve Vítkovicích. Ten ale patří Indovi. A tak je to u nás se vším. Hospodářství ČR neexistuje, protože bylo a je v něčím zájmu ho zlikvidovat. Nebo : Akcie majitele výrobce kolejových vozidel Škody Transportation, kterým je kyperská společnost Skoda Industry, byly vyvedeny do firmy Maranex Finance sídlící na tichomořských Marshallových ostrovech a do společnosti Conitor Terra na ostrově Guernsey v Lamanšském průlivu. Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/skoda-plzen-s ... oakcie_fih Nám nepatří nic !!! Jediná šance (malá) je okamžitě z EU ven. Protože až se zhroutí sama do sebe a bude ve svém středu hledat viníka, tak možná zase dojde na tradici, kdy ta největší svinstva vzešla z Evropy. Pak bude dobré se toho neúčastnit.



_________________
Každý modelář se stane pilotem. Pokud se mu to nepodaří, zůstane modelářem navždy. http://www.rcalbum.com/index.php?sum=1782&amode=
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jezevec vs knížepán
PříspěvekNapsal: 18 led 2013 12:45 
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: 01 dub 2012 20:36
Příspěvky: 1740
Bydliště: kousek od Náchoda, občas chata Rašovice
Když to tady tak čtu, občas se dozvím nějaké zajímavé věci, ale když si pak uvědomím že jsem na modelářském foru, tak se mi už z toho pomalu chce blejt velebnosti :!: :!: :!:

Navíc téma zní: Jezevec vs knížepán a tady se už diskutuje o EU, HDP, dotacích a podobných, dle mého názoru nesmyslech, které sem už nepatří....

Nevím, ale už byste se měli asi zamyslet a klidně se do mě pusťte, já si za tím stojím :mrgreen:



_________________
Létám jak umím, ale hlavně pro radost z toho, co dělám...
Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jezevec vs knížepán
PříspěvekNapsal: 18 led 2013 12:53 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 21:08
Příspěvky: 282
Bydliště: Vojenice RK
Puma163 píše:
EU nemůže fungovat z podstaty. Konkurence uvnitř EU je znemožněna a konkurovat Číně, nebo světu nemůže. My jsme město s cca 15000 obyvateli a z peněz EU se tu za 150 mil opravilo náměstí a za cca 500 mil udělala kanalizace. CCA 650 mil. Kč. To nikdy nikdo nesplatí. Atd. atd.

Tak to jsem naprosto opačného názoru. EU je jediná cesta jak z toho ven, jenom je to nutné pořádně federalizovat po vzoru USA a Euro do všech zemí. To že Euro nemáme je právě důvod proč sem nechtějí z Evropy investovat a tuzemským firmám to jenom komplikuje obchod se zahraničím. Opravdu by mě velice zajímalo čím je znemožněna konkurence uvnitř EU to je nesmysl. A co se týče ivestic z peněz EU to přece není na dluh. Základní myšlenka je vyrovnat poměry v celé EU, to znamená že bohatší země investují do chudších zemí - to není půjčka. Nebo si snad myslíte, že to Řecko někdy splatí? Velká část dluhu už mu byla odpuštěna. Tyhle nacionalistické názory mě někdy docela vytočej to je ten důvod proč se to tady pořád potácí, nedokážeme táhnout za jeden provaz.
Hlavní důvod proč byla po válce založena EU je ten aby už němci nebo kterýkoli evropský stát nemohl rozpoutat válku, protože bude součástí celého společenství se stejnou měnou provázaný obchody. Nebude autonomní tudíž nebude moci bojovat. Čím víc autonomních státečků tím větší riziko konfliktu. To si mnoho lidí vůbec neuvědomuje.
Dluhová krize vznikla pro to že Brusel neměl dostatečné páky na vládnutí jednotlivým zemím, každá banka si může dělat co chce. Virtuální ničím nepodložené prachy na účtech to je věc druhá. 50 let to fungovalo najednou přišel internet a je to v pr..? Stačí tohle pořešit, dluhy smazat a je po problému.
Jak říkal náš učitel ze střední "Všechno jde i chcíplá koza jde".


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jezevec vs knížepán
PříspěvekNapsal: 18 led 2013 12:57 
Plodný uživatel
Uživatelský avatar

Registrován: 10 čer 2011 21:08
Příspěvky: 282
Bydliště: Vojenice RK
REX píše:
Když to tady tak čtu, občas se dozvím nějaké zajímavé věci, ale když si pak uvědomím že jsem na modelářském foru, tak se mi už z toho pomalu chce blejt velebnosti :!: :!: :!:
Navíc téma zní: Jezevec vs knížepán a tady se už diskutuje o EU, HDP, dotacích a podobných, dle mého názoru nesmyslech, které sem už nepatří....Nevím, ale už byste se měli asi zamyslet a klidně se do mě pusťte, já si za tím stojím :mrgreen:

Mě se chce blejt z toho, že tady někdo nedokáže pochopit že KOŠ není modelářské fórum !!!!!!!!!!!!
Trošku jsme odbočili, ale chceš snad zakládat další vlákno o politice? :lol: Mě to nevadí.


Offline
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jezevec vs knížepán
PříspěvekNapsal: 18 led 2013 13:49 
Zkušený

Registrován: 10 čer 2011 14:00
Příspěvky: 825
Puma163 píše:
EU nemůže fungovat z podstaty. Konkurence uvnitř EU je znemožněna a konkurovat Číně, nebo světu nemůže. My jsme město s cca 15000 obyvateli a z peněz EU se tu za 150 mil opravilo náměstí a za cca 500 mil udělala kanalizace. CCA 650 mil. Kč. To nikdy nikdo nesplatí.

Tak s názorem na EU s tebou souhlasím. Ono i ty EU dotace jsou jen zlomek toho co do EU posíláme... takže pak si vítězoslavně bereme něco z našich peněz zpět a financujou se tím tyto projekty. Kdyby se tam ty peníze neposílali, tak se toho může financovat mnohem víc.

Salaman píše:
EU je jediná cesta jak z toho ven, jenom je to nutné pořádně federalizovat po vzoru USA a Euro do všech zemí. To že Euro nemáme je právě důvod proč sem nechtějí z Evropy investovat a tuzemským firmám to jenom komplikuje obchod se zahraničím.

Jako v mnohém i v tomhle se neshodnem. Já bych řekl, že jediná cesta je, jak z EU ven. :) Co ti v bruselu občas vymyslí za ptákoviny, to by žasli i v Kocourkově (ala rovné banány apd.) Buď se EU rozpadne sama nebo nechť si žije dál, ale my bysme měli žít mimo (podobně jako švýcarsko). To znamená i nezavádět euro.

Zároveň bysme ale měli zůstat součástí schengenu a zóny volného obchodu. To je imho správná cesta jak z toho ven. Druhá věc je dostat republiku do plusu (což zvyšováním daní nepůjde, ale ani rozhazováním).

Ono s tím pomáháním Řecku je to složité... řecký důchodce bere minimálně 2x co náš a my bysme jim měli přispívat? Spíš opačně,ne? Tím, že bohaté země budou lít peníze do černé díry chudších zemí povede jen k tomu, že nakonec zkrachují všichni.

Podle mě, by se mělo v první řadě udělat dobré gesto a dluhy si prostě navzájem odpustit a začít od nuly a už se nezadlužovat. Stát by měl hospodařit jen s tím co má a ne na dluh... pak se z té krize celý svět může dostat.


Offline
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 Stránka 3 z 8 [ Příspěvků: 80 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

TOPlist